Rudolfa Mocka 1/B, Bratislava +421902939340 info@utai.sk

Otvorili sme zážitkovú galériu TATRY vnútri

6. novembra 2020 Katka 0 Comments

 

Od júla v Starom Smokovci nájdete miesto, ktoré predstavuje najmodernejšiu prehliadku Vysokých Tatier pod jednou strechou, a to za každého počasia.

Pre všetkých návštevníkov Vysokých Tatier, ktorí sa neradi spoliehajú na vrtkavé tatranské počasie, sme toto leto otvorili zážitkovú galériu s príznačným názvom TATRY vnútri. Dominanty Vysokých Tatier, od Lomnického štítu cez krásy Malej Studenej doliny až po päť spišských plies, sme dali do digitálnej podoby a pozitívne reakcie nenechali na seba dlho čakať. Pokiaľ chcete vedieť viac, smelo čítajte ďalej.

Na Lomničák takmer bez námahy

Jednoznačne najvýraznejšou atrakciou zážitkovej galérie TATRY vnútri je mostík Lomnického štítu. Stačí vám vstúpiť na železnú konštrukciu, nasadiť si VR okuliare a „ocitnete“ ste na Lomničáku. Nakoľko sa na našom druhom najvyššom vrchole mení počasie veľmi rýchlo, v Ústave technológií a inovácií sme si našli priestor na nakrútenie len tých najkrajších záberov. Takže vy, keď ste u nás, máte na vrchole vždy zaručene pekné počasie.

Rozhovory s tatranskými hrdinami

Viete, čo robiť v prípade, že v horách stretnete medveďa?  Alebo kedy volať horskú záchrannú službu?  Na tieto a mnohé ďalšie otázky sa môžete spýtať tatranských hrdinov – horského vodcu a záchranára. V našej galérii TATRY vnútri ich možno fyzicky nestretnete, ale porozprávať sa s nimi môžete na veľkých LED obrazovkách. Na to, čo sa ich môžete spýtať, vás navedú tablety s otázkami. Aby ste pri rozhovore nerušili ostatných návštevníkov, rozhovory sme šikovne zrealizovali cez načúvacie zariadenie.

Spolupracovali sme s filmármi a umelcami

Súčasťou zážitkovej galérie TATRY vnútri je rovnako aj kino, v ktorom premietame film od talentovaného dokumentaristu a aktivistu Erika Baláža s názvom Nesmrteľný les. Najvyššie hory sú aj domovom orlov, vlkov, medveďov, rysov, ale aj jeleňov či líšok. Práve medvede sú hlavnými hrdinami Nesmrteľného lesa, na ktoré filmári upriamovali najväčšiu pozornosť. Mimochodom, ak by vám medveď prirástol k srdcu, môžete si ho odniesť na magnetke, šálke či termo hrnčeku z nášho suvenír shopu na recepcii.

Zábava, oddych aj vzdelávanie

Zážitkovú galériu TATRY vnútri sme koncipovali tak, aby mala okrem oddychovej funkcie, aj vzdelávací charakter. Za prvé tri mesiace nás navštívili žiaci základných a stredných škôl. Rovnako vítaní sú aj malí návštevníci z materských škôl, voľnočasových centier, ktorých poteší lezecká stena alebo svištie nory. Navštíviť nás však môžu aj obyvatelia domovov dôchodcov.

Myšlienka vytvorenia zážitkovej galérie Tatry vnútri sa opiera o moderné spôsoby prezentácie a ponúka možnosť objaviť a zažiť Vysoké Tatry trochu inak a vo vnútri, pretože neraz prekazí turistom program počasie alebo nestihnú vidieť všetko čo mali v pláne.

V neposlednom rade nás tiež teší, že inovatívnou formou prispievame k rozvoju turistického ruchu v našich malých veľhorách.

 

leave a comment